Jamón ibérico de bellota Simón Martín Zväčšiť

Jamón ibérico de bellota Simón Martín Jamones SIMÓN MARTÍN Guijuelo

Stehno s hmotnosťou podľa objednávky a dĺžke zrenie minimálne 24 mesiacov z čierneho iberijského prasaťa živiaceho sa v čase tzv. montanery výhradne žalude vo voľnom výbehu. Zloženie: bravčové mäso, soľ.

Neobsahuje žiadne konzervanty ani farbivá.


Jamón ibérico de Bellota Simón Martín je pýchou rodinnej firmy Simón Martín s viac ako 100 ročnou tradíciou. Jamón pochádza z iberských ošípaných z DEHESA (dubového hája) z dediny Guijuelo v preslávenej jamonářské oblasti Salamaca. V období montanery (november až február) sa títo bravy voľne potulujú po rozsiahlom zalesnenom území, kde sa živia predovšetkým žalude. Kombináciou tohto neustáleho pohybu a žaluďovou stravy získava mäso týchto ošípaných charakteristickú orieškovú chuť. Šťavnatosť jamón je zaručená infiltráciou snehobieleho tuku priamo do mäsa, ktorý vytvára na reze mramorovanie typické pre iberskú rasu ošípaných. Tuk je navyše prevažne zložený z nenasýtených mastných kyselín, má nízky bod topenia, a podobá de svojimi vlastnosťami viac olivovému oleju ako klasickému bravčovému tuku. Jamón je na reze živé rubínovej farby, má nízky obsah soli a intenzívnu arómu.


V oficiálnom delenie iberských šuniek má tento jamón červený štítok. To znamená, že prasa, z ktorého je vyrobený, malo aspoň jedného rodiča so 100% iberskú krvou. Druhý rodič je buď rasy Duroc alebo iberijský kríženec. Celkovo mu teda koluje v krvi minimálne 50% Iberskej krvi. Aby jamón získal červený štítok musí navyše brav stráviť minimálne 3 mesiace života chodením po dubovom hájmi a živiť sa tu výhradne z miestnych zdrojov - tj. prevažne žalude a korienky aromatických byliniek. 


Jamón ibérico de Bellota Simón Martín opakovane získava zlaté medaily za kvalitu a chuť na IFFA - najvýznamnejším veľtrhu mäsových výrobkov vo Frankfurte. Popri ďalších medzinárodných cien, je predovšetkým oceňovaný aj v Španielsku, kde sa pravidelne v rebríčkoch hodnotenia iberských šuniek umiestňuje vedľa Jamón z DEHESA Maladua alebo Joselito.

 

Špecifikácie
hmotnosť  podľa výberu
dĺžka zrenia minimálne 36 mesiacov
zloženie bravčové mäso z iberského prasaťa kŕmeného vo voľnom výbehu žaluďmi, soľ
výrobca a oblasť pôvodu
Simón Martín sl.
Guijuelo, Salamanca