Salchichón - 230g Zväčšiť

Salchichón - 230g El Negrillón

Dostupnosť: Tento produkt už nie je dostupný

Prírodne sušený saláma s príchuťou čierneho korenia a muškátového orieška. Bez chemických konzervantov.

Salchichón je tradičný španielsky salámu, ale v máloktorej časti Španielska sa udržala tradícia naozaj prírodného sušenia bez urýchľovania najrôznejšími chemickými aditívami. El Negrillón je jedným z mála výrobcov, ktorí používajú len to najkvalitnejšie mäso, prírodné korenie a horský vzduch.

Najprv vytvorí zmes nasekaného bravčového a hovädzieho mäsa, soli a prírodného korenia, v ktorej prevláda čierne korenie. Touto zmesou naplní črevo, saláma sa potom zavesí sa do prievanu horského vzduchu vanúceho z blízkeho pohoria (a národného parku) Picos de Europa. Suché a studenej klíma je ideálna pre dokonalé zrenie.

Všetky produkty firmy El Negrillón sú vyrobené z bravčového mäsa pochádzajúceho z ošípaných rasy Duroc. Bravy rasy Duroc, podobne ako iberská ošípané, majú väčšiu infiltráciu tuku do svalového tkaniva. To prináša výrobkom používajúcim práve rasu Duroc väčšiu kvalitu a šťavnatosť. Duroc je tiež jediná rasa, s ktorou sa oficiálne môžu krížiť práve iberská ošípané bez toho, aby stratila certifikáciu iberijského prasaťa.

Salchichón je balený v potravinárskom papiera (nie vo vákuu) a môžete ho skladovať v chladničke. Pred konzumáciou odporúčame vybrať z chladničky aspoň dve hodiny vopred. Na povrchu slachichónu je ušľachtilá pleseň.

Ak nebudete jesť salámu dlhšiu dobu, je dobré potrieť rez olivovým olejom, aby ste spomalili vysúšanie salámy. Salchichón krájajte na tenké plátky.

Špecifikácie
hmotnosť  cca 230g
dĺžka zrenia 1 - 2 mesiace
zloženie bravčové mäso, hovädzie mäso, soľ, korenie

výrobca a oblasť pôvodu

El Negrillón

BOÑAR, León