» La Laguna de Fuente de Piedra

 

Karta výrobcu
Meno
Sat Labrador - Laguna de Fuente de Piedra
ProduktyExtra panenské olivové oleje
Najvyššia acidita olejov výrobcu0.1%

Oblasť:

Fuente de Piedra

Malaga

Andaluzie 

 

Fuente de Piedra
Výroba olivového oleje

 

Sat Labrador (značka Laguna de Fuente de Piedra) je nesmierne starou rodinnou firmou, ktorá sa špecializuje na produkciu tej najlepšej olivovej šťavy (neradi nazývajú olivový olej olejom) zo svojich prekrásnych olivových hájov na brehu vnútrozemské slané lagúny de Fuente de Piedra. V rozbúrenom mori olivového priemyslu plnom nepriehľadnosťí, klamstiev a podvodov pôsobí dvestoročná tradície rodiny Lopézových ako obrovský a neotrasiteľný maják. Sú to poctiví, nedôverčiví, konzervatívny ľudia, ktorí považujú za svoje poslanie obetovať svoj ​​život svojím olivovým hájom. Odmietajú reklamu aj akékoľvek moderné komunikačné nástroje, pretože tvrdia, že to všetko len uráža ich prvotriedny olivový olej .

Reklama je pre tých , ktorí majú zlý produkt a potrebujú verejnosť presvedčiť o opaku , povedala nám raz Rosario , dcéra pána Lopéza , ktorá má na starosti styk so zákazníkmi . My robíme olej už 200 rokov a nikdy sme si s reklamou ruky špiniť nemuseli . Nie je žiadne miesto na svete , ktoré by dalo lepšie a osobitejší olivový olej , nie je to snáď dostatočná reklama ? Preto nechceme žiadne certifikáty, žiadne denominácie , žiadna členstvo v spolkoch , pretože by sme sa tým len dostali na roveň niekomu , kto nám nesiaha ani po päty .

UNIKÁTNA POLOHA NA BREHU SLANej LAGúNY

Olivové háje sa nachádzajú na brehu unikátnej slanej lagúny, na ktorej brehoch sa v sezóne na vysokých tenkých nohách prechádzajú ružové plameniaky. Hoci je lagúna vzdialená iba 50 km od stredozemného mora, vykazuje miestne podnebie vďaka ochrannej horskej stene oddeľujúcej jej od mora extrémne kontinentálny charakter. Zimy sú mrazivé a leta parná. Extrémne podnebie vytvára ideálne podmienky pre pestovanie tých najkvalitnejších olív. Na jednej strane výnimočne nízke zimné teploty a horúce letá ničí nebezpečný hmyz a na druhej strane nedosahujú teploty tak extrémnych hodnôt, aby ničili samotné plody. Úroda tak síce nedosahuje objemov v teplejších a vlhších oblastiach, ale dosahuje oveľa vyššej kvality a charakteru. Laguna sa navyše nachádza v oblasti s extrémne nízkymi zrážkami, čo zvyšuje v olivách obsah vo vode rozpustných látok, najmä polyfenolov, ktoré zvyšujú stabilitu oleja a posilňujú jeho charakter.

 

Len VLASTNÉ SADY

Olivové háje sa rozprestierajú nad brehu slanej lagúny. Najstaršie stromy sú staré 200 rokov a pamätajú teda nielen Napoleona, ale aj zakladateľa olivové farmy, pána Lopéza, prapraděda súčasných majiteľov. Po krátkom zasvätenie je už z diaľky viditeľný rozdiel medzi jednotlivými odrodami. Veľký a chlpatý lechín, chudá vidueña, blonďavá arbequina a tak ďalej. Celkom sa Sat Labrador vo svojich sadoch môže pochváliť siedmimi odrodami, z ktorých za studena získava výhradne jedno-odrodový olej . Každá odroda má svoj svojbytný charakter a aj neskúsený človek čoskoro spozná podľa vône a chute obrovské rozdiely, ktoré medzi olejmi jednotlivých odrôd panujú. Rosario tvrdí, že je pre ňu úplne nepredstaviteľné, že by mali získavať olej z cudzích olív. "Ak nepoznáte každý strom a každého človeka, ktorý ten strom žne, nikdy nemôžete ručiť za kvalitu svojho oleja ."

ACIDITA 0.1 % A VEĽA ocenení

Unikátne podmienky a suché podnebie dávajú olej s výnimočne silným charakterom a neobyčajne nízkou aciditou, ktorá nepresahuje 0.1 %. Každoročne sa oleje z Laguny de Fuente de Piedra umiestňujú na popredných miestach v celošpanělských súťažiach o najlepších olivové oleje.


Zoznam produktov podľa výrobcu: La Laguna de Fuente de Piedra