Príslušenstvo

Jamón a každá sušená šunka obecne chutí a vonia najlepšie, keď je čerstvo nakrájaná. Ani najdrahšia šunka v plastovom balení nebude mať nikdy také delikátne vlastnosti. Jednotlivé kúsky už totiž prišli do kontaktu so vzduchom, začali oxidovať a rozvinuli svoju charakteristickú chuť aj arómu. Bohužiaľ teda nie u vás doma, ale v okolí priemyselnej krájacej linky. Kúpiť plastové balenie je teda rovnako barbarské ako keby ste otvorili fľašku drahého vína, nechali ho pár dní odstáť a potom ho opäť zašpuntovali a považovali za práve otvorené a svieže. Príprava delikatesy doma pritom nie je nijak náročná. Urobiť správne tenké plátky jamónu a tým si dopriať úžasný chuťový zážitok sa naučíte už v priebehu niekoľkých dní. Základnými potrebami, ktoré budete ku kvalitnému krájaniu potrebovať sú špeciálny nôž (cuchillo) a stojan na šunku (jamonero).

Príslušenstvo na krájanie jamónu - Jamon.sk
12,95 €
Praktický stojan pre vykostené kusy jamónu 1-2 kg a špeciálny nôž.
24,70 €
Kvalitný stojan pre pokročilejších milovníkov jamóna. Stojan je okrem španielskej sušenej šunky vhodné aj pre prosciutto di Parma (parmská šunka), jambon de Bayonne a iné sušené šunky v celku.
73,00 €
Profesionálny skladací stojan na krájanie akéhokoľvek druhu sušenej šunky na kosti s otočnou hlavicou.
9,20 €
Najdostupnejší nôž pre krájanie jamón. Nôž je vhodný aj pre parmskej Parma (parmská šunka), jambon de Bayonne a iné sušené šunky v celku.
17,90 €
Poloprofesionálny nôž na krájanie jamónu s jednostranným prelisom z masívnejšej ocele. 
29,00 €
Profesionálny nôž pre krájanie jamon s obojstranným profilom a drevenou rúčkou.  Nôž je vhodný aj pre parmskej Parma (parmská šunka), jambon de Bayonne a iné sušené šunky v celku.
37,00 €
Profesionálny nôž pre krájanie jamon s obojstranným profilom.  Nôž je vhodný aj pre parmskej Parma (parmská šunka), jambon de Bayonne a iné sušené šunky v celku.
34,00 €
Profesionálny nôž legendárnej značky Tres Claveles špeciálne designovaný na krájanie palety - predné nohy.
34,00 €
Luxusný, klasický nôž legendárnej značky Tres Claveles kovaný z jedného kusu. Určený na krájanie tenkých plátkov.
39,90 €
Luxusný profesionálny nôž s prelismi na čepeli. Legendárna značka Tres Claveles. Kovaný z jedného kusu. Určený na krájanie tenkých plátkov.
On Top
Nákupný košík
Zavrieť
Back
Account
Zavrieť
Menu
Zavrieť