Jamón selección

Zadná noha z čierneho iberijského prasaťa s dĺžkou zrenia najmenej 24 mesiacov. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.

Tento jamón je mimo oficiálnej klasifikácie jamón ibérico a emá žiadny štítok. Tu nájdete viac informácií o rozdelení jamón ibérico.

307,20 €
(s DPH) spôsoby doručenia

SKLADOM. IHNEĎ NA ODOSLANIE.
Dodacia doba: 2 - 3 pracovné dni.
Odoslanie najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Hmotnosť :
Množstvo:

Jamón selección je špeciálny iberský jamón, pretože sa vymyká akémukoľvek oficiálnemu systému hodnotenia. Hoci pochádza z iberských prasiat a je teda plnohodnotným jamón ibérico, právne sa tak nemôže nazývať, pretože nepatrí do žiadnej oficiálnej kategórie (viac o rozdelení jamón ibérico).

Tento jamón sa vyrába z vlastných prasiat Simóna Mártina chovaných v tradičných dubových hájochv blízkosti Guijuelo, ktoré v období žaluďov nedosahujú zákonom stanovenú hmotnosť a musia sa prikrmovať bežným krmivom. Jamón sa podrobuje procesu zrenia v prírodných sušiarňach, kde sa základné parametre kontrolujú reguláciou prúdenia vzduchu.

Tento jamón je rovnako ako všetky naše produkty úplne prírodným produktom vyzretým na čerstvom vzduchu bez použitia akýchkoľvek chemických aditív. Vďaka prirodzenému sušeniu zrel v prírodnom secaderi bez urýchľovania v klimatizovaných komorách. Obsahuje iba mäso, soľ a čas.

Druh jamónu

Jamón selección Simón Martín je iberský jamón, ktorý nemá žiadny štítok v rámci oficiálnej klasifikácie jamónu ibérico. Tento jamón zvyčajne pochádza z najčastejšie z ošípaných, ktoré sa pohybujú vo voľnom výbehu dubového hája (dehesy), ale počas "montanery" (obdobia žaluďov) nedosiahnu normou stanovenú hmotnosť a po žaluďovej sezóne sa musia dokrmovať bežným organickým krmivom. Preto nemôžu byť označené červeným štítkom.

Jamón sa vyznačuje všetkými najlepšími vlastnosťami pravej iberskej šunky, t. j. vysokou infiltráciou tukového tkaniva, vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín, trvalou a intenzívnou chuťou s komplexnými aromatickými tónmi.

TYP Ibérico
FORMÁT Celá noha (stehno) s kosťou
DOBA ZRANIA 24 mesiacov
STRAVA Kvalitné rastlinné krmivo a obilie
VÝROBCA Simón Martín
SKLADOVANIE Suché a chladné miesto
BALENIE Táto šunka je vákuovo balená v igelitovom obale, vložená do tkaninového vaku (tzv. fundy) a je zasielaná v prepravnej papierovej krabici, na ktorej sú následne nalepené štítky dopravcu.

Bravčové mäso, morská soľ

  • Bez dusitanů a dusičnanů  (bez E250 a E252)
  • Bez gluténu
  • Bez laktózy
  • Znížený obsah soli*

*V porovnaní s inými sušenými mäsovými produktmi.

Energia 1760 kJ (423 kcal)
Tuky 31 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 12 g
Sacharidy 0,9 g
- z toho cukry 0,7 g
Bielkoviny 35 g
Soľ 3,8 g

Jamón je zavákuovaný kvôli jednoduchej manipulácii a logistiky (bez rizika zamastenia vonkajšieho obalu) a taktiež pre uchovanie svojej chuti a kvality. Ak je vákuum 100%, tj. dokonale prisaté, môže šunka byť uchovaná v tomto stave až do konca exspirácie. V prípade, že je vákuum porušené, je nutné šunku z obalu vybrať. Stav vákua je preto nutné pravidelne kontrolovať, občas sa môže stať, že malá trhlinka začne po dlhšom čase nasávať vzduch. To potom má za následok rozvoj zrejúcej plesne na jamóne. Pred samotnou konzumáciou odporúčame šunku z obalu vybrať približne 24 hodín vopred, kedy má pri izbových podmienkach čas na opätovné vytvrdnutie kože a získanie silnej arómy. Ďalšie dôležité informácie nájdete v našich často kladených otázkach.

S Vašou objednávkou obdržíte podrobný návod na krájanie v papierovej forme. Detailný popis nájdete v online návode na krájanie sušenej šunky.

SKLADOM. IHNEĎ NA ODOSLANIE.
Dodacia doba: 2 - 3 pracovné dni.
Odoslanie najneskôr nasledujúci pracovný deň.

On Top
Nákupný košík
Zavrieť
Back
Account
Zavrieť
Menu
Zavrieť