» Uchovávanie olivového oleja

Životnosť oleja

Olej na rozdiel od vína nezreje, ale starne. Okamihom extrakcie oleja z plodov olív začína proces starnutia.

Olej by mal byť skladovaný uzavretý v tmavých a neprekúrených priestoroch (do 23 °C). V týchto ideálnych podmienkach a v závislosti od podielu antioxidantov a polynenasýtených mastných kyselín vydrží olej 10 – 36 mesiacov. Na svetle pri zvýšených teplotách však môže olej žltnúť už za 2 – 3 mesiace. Po otvorení sa všeobecne odporúča olej spotrebovať do cca 2 mesiacov.

Výhodou olejov Laguna de Fuente de Piedra je vďaka ich nízkej acidite a vysokému obsahu prirodzených antioxidantov vysoká stabilita a trvanlivosť. 

Nepriatelia olivoveho oleja

Najväčšími nepriateľmi olivového oleja teda sú:

  • kyslík
  • svetlo
  • teplo

Kyslík zvyšuje podiel voľných mastných kyselín. Zvýšená teplota (viac ako 25 °C) má negatívny vplyv na senzorické vlastnosti oleja a spolu so svetlom urýchľuje jeho žltnutie. Vystavenie svetlu prispieva ďalej k zníženiu hladiny prospešných antioxidantov.

Skladovanie olivoveho oleja

Pre zachovanie čerstvosti oleja je dobré ho po otvorení uchovávať v uzavretej nepriesvitnej nádobe. Vyberajte si oleje balené do tmavého skla alebo v plechovom obale. Aj keď skladujete olej v tme, nemôžete si byť istí, akým spôsobom a ako dlho sa olej uchovával v predchádzajúcom článku reťazca.

Bohužiaľ, najhoršie miesto, kde olej môžete skladovať, je tiež to najpraktickejšie: blízko vášho sporáku alebo varnej dosky. Olej je v blízkosti ohňa vystavený teplotám až 50 stupňov a veľmi rýchlo degeneruje.

Oleju takisto neprospieva neustále otváranie a zatváranie. Oveľa lepšie je preliať olej z väčšieho balenia do menšieho, ktoré používate na bežnú spotrebu. Uvádza sa, že ak je fľaša naplnená menej ako 80 %, výrazne sa urýchľuje oxidácia oleja. Odporúča sa preto preliať olej do menších balení, ktoré budú úplne plné. Znižuje sa tým negatívny proces oxidácie.

Ak máte veľké balenie oleja, ktoré určite nespotrebujete do niekoľkých mesiacov, je vhodné olej zamraziť. Nízka teplota spomaľuje oxidáciu oleja a olej pritom nestráca svoje prirodzené kvality.

Olej a zima

Najmä v Česku sa často stáva, že olej vplyvom nízkej teploty zhustne a zahmlí sa chuchvalcami nepriehľadných častíc. Nejde o nezvratný proces, ide iba o tuhnutie voskových častí oleja. Keď ho ohrejete, veľmi rýchlo sa tieto častice opäť rozpustia a olej bude opäť číry bez akejkoľvek negatívnej zmeny v zložení či nutričných hodnotách.

Pri 2 °C má olej konzistenciu mäkkého masla. Preto sa olej pre použitie v chlade niekedy tzv. zazimováva, čo spočíva v ochladení oleja a filtrácii pevných voskov. Ak by ste pátrali po optimálnej skladovacej teplote olivového oleja, potom vedzte, že múdre hlavy z odboru sa zhodujú na pekne okrúhlom údaji, t. j. 10 °C.