» Čo je to olivový olej?

Olivový olej je olej získaný z olív (Olea europaea) lisovaním či inými mechanickými postupmi. Už niekoľko tisícročí sa používa predovšetkým pri výrobe pokrmov, v kozmetickom a farmaceutickom priemysle. Olivový olej je neoddeliteľnou súčasťou stredomorskej kuchyne. Jeho konzumácia je považovaná za zdraviu prospešnú, pretože obsahuje veľké množstvo mono-nenasýtených mastných kyselín a vitamínov.    

Olivovník evropský(Olea europaea) je strom z čeledi olivovníkovité (Oleaceae). Pochází z Asie a Afriky, avšak dnes se s ním běžně setkáme ve středozemních oblastech Evropy. Olivovník je stálezelený strom, který dosahuje výšky 5 až 10 m. Kmen nízký s šedozelenou rozpukanou borkou. Koruna bohatě větvená, nepravidelná, vejcovitá až kulovitá. Olivovník může mít bizarní vzhled. Listykožovitě tuhé, elipsovité až kopinaté, na spodní straně šedozelené, na svrchní straně tmavozelené, až 8 cm dlouhé, neopadavé. Květy drobné, vonné, žlutobílé, se čtyřzubým kalichem a čtyřdílnou žlutavou korunou. Plodem je dužnatá peckovice kulovitého až válcovitého tvaru, která v mezokarpu obsahuje značné množství oleje.Zdroj: Wikipedia

PANENSKÉ OLEJE

Oleje, ktoré sú vyrobené priamo z čerstvých olív, a to iba pomocou mechanických procesov a najmä pri nízkych teplotách. Medzi mechanické procesy v prípade výroby olejov patrí triedenie a čistenie, dekantácia, mletie a miešanie, odstreďovanie a filtrácia. Medzi panenské oleje teda nepatria oleje získané pri vysokých teplotách pomocou rozpúšťadiel a procesov reesterifikácie.

Panenský olej si najlepšie predstavíte ako šťavu z čerstvých olív, ktorá nepotrebuje ďalšie chemické ošetrenie a hodí sa na okamžitú konzumáciu.

Medzi panenské oleje patria:

EXTRA PANENSKÝ OLEJ

Oleje s aciditou menšou alebo rovnou 0.8 %. Naše oleje Laguna de Fuente de Piedra majú aciditu do 0.1 %.

PANENSKÝ OLEJ

Oleje s aciditou menšou alebo rovnou 2.0 %.

NEKONZUMNÝ OLEJ (TZV. LAMPANTE)

Oleje s aciditou vyššou než 2.0 %.

NEPANENSKÉ OLEJE

Tieto oleje sa získavajú pomocou rozpúšťadiel či iných chemických činidiel vo vysokých teplotách.

RAFINOVANÝ OLIVOVÝ OLEJ

Oleje vyrobené procesom rafinácie z panenských olejov, ktoré nespĺňajú požiadavky pre konzumáciu. Proces rafinácie znižuje okrem iného aciditu oleja a zároveň eliminuje mnohé prospešné látky. Aciditou rafinovaných olejov nesmie presiahnuť 0.3 %. Acidita rafinovaných olejov vedie v Španielsku k zdanlivo nelogickému opatreniu, ktoré výrobcom olivových olejov zakazuje uvádzať aciditu svojho výrobku bez uvedenia kompletného chemického zloženia výrobku. Legislatíva tak chcela zamedziť klamlivej reklame výrobcov rafinovaných olejov, ktorí porovnávali aciditu svojich výrobkov s aciditou panenských olejov. 

OLIVOVÝ OLEJ (NEPANENSKÝ)

Zmes rafinovaného olivového oleja a panenského oleja s aciditou menšou než 2 %. Acidita zmesi nesmie presiahnuť 1 %.

SUROVÝ OLEJ Z OLIVOVÝCH VÝLISKOV

Výlisky sú odpadom procesu extrakcie panenských olejov. Pevné časti olivy, z ktorých nemožno už za studena mechanicky získať viac oleja, sú vystavené rozpúšťadlu a vysokým teplotám.

RAFINOVANÝ OLIVOVÝ OLEJ Z VÝLISKOV

Olej získaný procesom rafinácie z oleja predchádzajúcej kategórie. Acidita nesmie presiahnuť 0.3 %.

OLIVOVÝ OLEJ Z VÝLISKOV

Tento olej je zmesou rafinovaného oleja z výliskov s panenským olejom s aciditou menšou než 2 %. Acidita zmesi nesmie presiahnuť 1 %.