Cabecera de lomo El Negrillón

Prírodne vyzretá bravčová krkovica naložená v zmesi aromatických bylín v čreve. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.

20,80 €
(s DPH) spôsoby doručenia

SKLADOM. IHNEĎ NA ODOSLANIE.
Dodacia doba: 2 - 3 pracovné dni.
Odoslanie najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Hmotnosť :
Množstvo:

Starostlivo vybrané kusy krkovice, ktorá nesmie byť ani príliš prerastená ani príliš chudá, sa na týždeň naloží do soli, potom sa zabalí do kabátika aromatických bylín (oregano) z priľahlého pohoria Picos de Europa, napchá sa do čreva a zavesí sa na čerstvý horský vzduch vyzrieť. Zrenie trvá v závislosti od vlhkosti vzduchu dva a pol až štyri mesiace (čím je vlhkosť vyššia, tým dlhšie musí mäso zrieť). 

V priebehu zrenia sa vytvára robustná vyzretá chuť „a curado“ podfarbená intenzívnou chuťou horských bylín a korenia. Práve intenzívna chuť aromatických bylín je hlavným dôvodom, prečo je tento produkt taký odlišný od klasického jamónu, ktorý obsahuje iba soľ. V porovnaní s lomom je chuť vďaka väčšiemu podielu tuku sladšia a menej prenikavá. Podobne ako v Rakúsku a na severe Talianska sa cabeza na záver sušenia jemne zaúdi. 

Vzhľadom na intenzívnu chuť je nutné krájať cebeceru na čo najtenšie plátky. Ak sa vám tenký plátok nepodarí, pokrájajte ho priečne na 1 cm široké prúžky. Podávajte vždy v izbovej teplote.

Cabecera je balená vo vákuu a môžete ju skladovať v chladničke alebo v komore so stabilnou teplotou. Pred konzumáciou odporúčame cabeceru vybrať z vákua aspoň dve hodiny vopred. Po otvorení skladujte v chladničke. Minimálna trvanlivosť pred otvorením: 6 mesiacov. Po otvorení odporúčame spotrebovať do 14 dní.

Rez na vzduchu osychá a oxiduje. Ak nebudete ukrajovať z cabezy viac ako 3 dni, je dobré pomazať rez olivovým olejom, aby zbytočne nevysychal. 

Druh bravčového mäsa

krkovica

TYP Serrano
FORMÁT V prírodnom čreve
DOBA ZRANIA 3 - 4 mesiace
STRAVA Kvalitné rastlinné krmivo
VÝROBCA El Negrillon
SKLADOVANIE Suché a chladné miesto
BALENIE Toto mäso je vákuovo balená v igelitovom obale a je zasielané v prepravnej papierovej krabici, na ktorej sú následne nalepené štítky dopravcu.

Bravčová krkovica, morská soľ, mletá paprika de la Vera, oregano (dobromyseľ), cesnak, extra panenský olivový olej

  • Bez dusitanů a dusičnanů  (bez E250 a E252)
  • Bez gluténu
  • Bez laktózy
  • Znížený obsah soli*

*V porovnaní s inými sušenými mäsovými produktmi.

Energia 940 kJ (223 kcal)
Tuky 6,13 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 2,34 g
Sacharidy <0,1 g
- z toho cukry <0,1 g
Bielkoviny 41,97 g
Soľ 1,9 g

SKLADOM. IHNEĎ NA ODOSLANIE.
Dodacia doba: 2 - 3 pracovné dni.
Odoslanie najneskôr nasledujúci pracovný deň.

On Top
Nákupný košík
Zavrieť
Back
Account
Zavrieť
Menu
Zavrieť