Salchichon cular ibérico bellota Simón Martín

Prírodne sušená saláma s korením z iberských ošípaných chovaných vo voľnom výbehu dubového lesa. V prírodnom čreve. Hmotnosť cca 1100 g. Bez chemických konzervantov.

49,00 €
(s DPH) spôsoby doručenia

SKLADOM. IHNEĎ NA ODOSLANIE.
Dodacia doba: 2 - 3 pracovné dni.
Odoslanie najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Množstvo:

Salchichón cular ibérico je pokrvným bratom choriza cular. Na rozdiel od choriza, ktorému dominuje intenzívna chuť sušenej papriky, je salchichón jemnejší s prevládajúcou chuťou samotného mäsa a jemnou chuťou korenia. Ide o salchichón ibérico a jeho mäso teda pochádza zo špeciálnej rasy čiernych iberských polodivokých svíň. Navyše mäso tejto salámy pochádza z ošípaných živiacich sa v dubových hájoch výhradne žaluďmi, bylinkami a ostatnými spadnutými plodmi. V salchichóne sa tento spôsob života prejavuje celkom konkrétne vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín a olejovitou konzistenciou prítomného tuku, ktorý sa v izbovej teplote topí. Strava sa tiež premieta do jemného lieskovcového spodného tónu chuti salchichónu.

Nasekané iberské mäso sa premieša so soľou a korením, napchá sa do prírodného čreva a po výnimočne dlhú dobu 4 mesiacov sa suší na čerstvom horskom vzduchu.

Na rozdiel od iných výrobcov je Simon Martin zároveň chovateľom a má teda absolútnu kontrolu nad prvotriednou surovinou. 

Salchichón treba krájať na čo najtenšie plátky, možno ho skladovať na dobre vetranom mieste v izbovej teplote alebo v chladničke. Odporúčame črievko pred konzumáciou odstrániť.  

Druh bravčového mäsa

iberské prasa  bellota

TYP Ibérico
FORMÁT V prírodnom čreve
DOBA ZRANIA 4 mesiace
STRAVA Voľný zber žaluďov a aromatických bylín v dubovom háji (tzv. Dehesa)
VÝROBCA Simón Martín
SKLADOVANIE Suché a chladné miesto
BALENIE Toto mäso je vákuovo balená v igelitovom obale a je zasielané v prepravnej papierovej krabici, na ktorej sú následne nalepené štítky dopravcu.

Bravčové mäso z iberského prasaťa vo voľnom výbehu dubového lesa, soľ, cukor, koreniny, prírodné rastlinné bielkoviny, prírodné črevo

  • Bez dusitanů a dusičnanů  (bez E250 a E252)
  • Bez gluténu
  • Bez laktózy
  • Znížený obsah soli*

*V porovnaní s inými sušenými mäsovými produktmi.

Energia 2020 kJ (488 kcal)
Tuky 42 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 16 g
Sacharidy 0,9 g
- z toho cukry 0,5 g
Bielkoviny 26 g
Soľ 3,1 g

SKLADOM. IHNEĎ NA ODOSLANIE.
Dodacia doba: 2 - 3 pracovné dni.
Odoslanie najneskôr nasledujúci pracovný deň.

On Top
Nákupný košík
Zavrieť
Back
Account
Zavrieť
Menu
Zavrieť