Recept na churros (čuros)

Churros chutí lepšie, ako sa môže zdať na papieri alebo na obrazovke.

CESTO

Ak sa budete riadiť týmito tipmi, nemôžete cesto pokaziť:

  1. Dávajte pozor, aby ste vodu neuvarili. Varte ju pod pokrievkou a uistite sa, že múku do nej vhodíte hneď, ako začne vrieť.
  2. Na múke príliš nezáleží. Podľa našich skúseností môžete dosiahnuť rovnaký výsledok s akoukoľvek obyčajnou pšeničnou múkou.
  3. Cesto sa oplatí hniesť v ruke, aby ste odstránili prípadné suché miesta.

SMAŽENIE

Je potrebné pomerne veľa oleja. Ak pripravujete len tu uvedené množstvo, nepreháňajte to s veľkosťou panvice, aby ste do nej nemuseli naliať celú fľašu. Slnečnicový olej je dostatočný, môžete ho použiť opakovane na vyprážanie churros. Churros nezanechávajú žiadne kúsky, ktoré by sa v oleji pripálili. Churros by mali byť naozaj úplne ponorené v oleji. Ideálna teplota je 170-180 stupňov. Skúste najprv usmažiť malý kúsok a po usmažení do chrumkava skontrolujte, či nie je vnútri surový. Ak nemáte teplomer, môžete vyskúšať starý španielsky trik s kúskom chleba. Ak začne prskať, olej je hotový. Z oleja by sa ešte nemalo dymiť.

PODÁVANIE

Churros sa jedia buď rozbalené a potom namočené v káve s mliekom alebo v horúcej hustej čokoláde. Alebo sa obaľujú v cukre alebo v zmesi cukru a škorice. Posledná možnosť je naša obľúbená, rovnako ako vo väčšine Južnej Ameriky.

(nehodnotené)
Thursday, 13. June 2024

Cesto bolo také tuhé, že nešlo pretlačiť ničím. Musela som vyváľať. Aj tak po vysmažení boli tyčinky tvrdé.

Dobrý deň, každá múka je trochu iná, a preto je občas nutné do príliš tuhého cesta pridať vodu. Výsledná konzistencia cesta by mala byť dostatočne flexibilná, aby cesto bolo možné tvarovať bez námahy. Vodu pridávajte po malých dávkach a starostlivo do cesta zarobte.

Pozri originálPozri preklad
Sunday, 12. November 2023
Sunday, 17. September 2023
Chutné

Páči sa vám tento recept? Alebo by ste niečo vylepšili? Budeme radi za vaše hodnotenie a komentáre!

On Top
Nákupný košík
Zavrieť
Back
Account
Zavrieť
Menu
Zavrieť