Granadul

Secadero (výrobca sušenej šunky) Granadul je jedným z najstarších výrobcov jamóna v Andalúzii. Súčasný majiteľ firmy José Miguel Rodriguez je príslušníkom už piatej generácie, pričom počiatky firmy siahajú až ku koncu 19. storočia, kedy prapradedo súčasného majiteľa začal sušiť bravčovej šunky na čertsvém suchom vzduchu pre svojich známych a ľudí z okolia. V priebehu niekoľkých generácií zažila veľa zaujímavých zvratov a prevratov (v roku 1938 vtrhli do priestorov Granadulu Francovi vojaci a zabavili celú produkciu pre vojnové účely), ale hoci sa neustále menili sociálne podmienky, metóda sušenia jamóna zostala po celé desaťročia bez zmeny.

Granadul je jedným z mála preživších secader, ktoré doteraz neopustilo tradičnú metódu sušenia bravčových stehien na čerstvom vzduchu bez použitia akýchkoľvek chemických aditív. Zatiaľ čo iní výrobcovia urýchľujú proces zrenia pomocou chemických akcelerátorov a klimatizovaných komôr, necháva svoje jamóny José Miguel pomaly vyzrieť na čerstvom vzduchu. Preto zrejú aj tie najmenšie jamóny z bielych ošípaných 15 mesiacov, čo je až o 6 mesiacov viac ako je norma u súčasných priemyselných výrobcov. Ideálna klíma na úpätí najvyššieho pohoria Španielska Sierry Nevady prepožičiava v priebehu pozvoľného dozrievania jamónům Granadul výnimočný charakter . Mäso pochádza iba z tých najkvalitnejších chovov z okolia Sierry Nevady .

José Miguel je v súkromí vynikajúcim jazzovým gitaristom. Ak si niekedy urobíte výlet do Guadixa, môžete ochutnať tú najlepšiu sušenú šunku na svete a pritom si vypočuť pár brilantných jazzových variácií :-)

Granadul
Od 28,50 €
Posledné kusy v sklade
Stehno s dĺžkou zrenia 15 mesiacov z bieleho prasaťa. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
Od 31,95 €
Posledné kusy v sklade
Zadná noha (stehno) s dĺžkou zrenia 18 mesiacov z bieleho prasaťa. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
Od 38,00 €
Posledné kusy v sklade
Zadná noha (stehno) z bieleho prasaťa a dĺžkou zrenia 24 mesiacov. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
Od 74,95 €
Predná noha z bieleho prasaťa s dobou dozrievania 8 mesiacov. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
Od 209,00 €
Zadná noha (stehno) o hmotnosti cca 8 kg a dĺžkou zrenia 24 mesiacov z bieleho prasaťa. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
Od 166,00 €
Zadná noha (stehno) s hmotnosťou cca 7 kg a dobou dozrievania 18 mesiacov z bieleho prasaťa. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
134,00 €
Set zadnej nohy jamón serrano gran reserva 15 mesiacov (6 - 6.5 kg), moderného stojana a nôže na krájanie jamónu. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív. 
40,45 €
Set obsahuje vykostenú zadnú nohu (stehno) s dĺžkou zrenia 15 mesiacov (hmotnosť podľa vášho výberu) z bieleho prasaťa, stojan a špeciálny nož na krájanie jamónu. Zloženie: bravčové mäso, soľ. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
84,95 €
Set obsahuje jamón serrano - paleta gran reserva o hmotnosti dle výběru, stojan a špeciálny nož na krájanie jamónu. Ako jediní na trhu ponúkame výhradne jamón bez chemických konzervantov a farbív.
On Top
Nákupný košík
Zavrieť
Back
Account
Zavrieť
Menu
Zavrieť